Kontaktujte nás: 603 841 103 | info@delamestin.cz
0 CZK

Co byste měli vědět o předokenních roletách?

Často kladené otázky našich zákazníků Vám mohou pomoci se lépe zorientovat v nabídce předokenních rolet.

Můžu ušetřit za topení s předokenními roletami?

Rozhodně ano. Okno díky zataženým roletám nepřichází do přímého kontaktu
s povětrnostními vlivy. Je tak chráněno před sněhem, mrazem i přímými slunečními paprsky. Rolety vytvářejí izolaci, která nepustí teplo dovnitř ani ven.
V zimě se dají ušetřit nemalé peníze za vytápění, když budete rolety pravidelně stahovat na noc. Díky tomu se udrží vyšší teplota v místnostech a ráno bude kotel potřebovat méně energie k tomu, aby prostory vytopil na Vámi požadovanou teplotu. Při použití elektricky ovládaných rolet s časovou automatikou tak můžete ušetřit až 12% za vytápění. V létě zase ušetříte za provoz klimatizace, protože předokenní rolety zásadně snižují pronikání tepla do interiéru a tím pádem nebude nutné prostory tolik (nebo vůbec) chladit.

Působí předokenní rolety také jako bariéra proti hluku zvenčí?

Ano. Předokenní rolety s hliníkovými lamelami vypěněnými PUR pěnou snižují míru pronikajícího hluku zvenčí až o 16 dB.

Je možné regulovat pronikající světlo do místnosti?

Předokenní roletu můžete zastavit v libovolné poloze. Tím máte možnost regulovat prostupující světlo. Navíc předokenní roleta umí místnost úplně zatemnit a to i ve dne, což ocení především maminky s malými dětmi při každodenním ukládání dětí ke spánku.

Mají předokenní rolety bezpečnostní funkci proti vloupání do domu?

V současné době standardní hliníkové předokenní rolety působí jako významná překážka při vloupání do domu. Nicméně tyto rolety nemají žádné bezpečnostní atesty. Dají se ale pořídit i rolety bezpečnostní, které mají zesílené lamely, bezpečnostní schránky a také pojistky proti nadzdvihnutí rolety.

Mohu mít rolety ve více barevných provedeních?

Rolety je možné dodat v mnoha barevných variantách, takže se určitě najde vhodná kombinace i pro Vás. Vodící lišty, roletové boxy a koncové lamely je možné nalakovat libovolnou barvou dle vzorníku RAL nebo opatřit renolitovou fólií, která může být shodná s fólií, kterou máte na vašich plastových oknech. Celkově je možné roletu přizpůsobit vzhledu vašeho domu.

Jaké výhody má ovládání rolet elektrickým pohonem?

První výhodou je komfort ovládání. Ovládání rolet velkých rozměrů pomocí popruhového navíječe je velice fyzicky náročné. Elektrický pohon je možné ovládat jediným stisknutím tlačítka na nástěnném ovladači nebo na přenosném dálkovém ovladači.  Dále ušetříte čas, peníze a také významně zvýšíte bezpečnost Vašeho domu. Pokud nebudete rolety stahovat ručně, ušetříte hodně času. Nemusíte obcházet všechna okna a jedno po druhém ručně stahovat. Peníze ušetříte zejména díky automatickému ovládání rolet, které rolety stáhne na noc (teplota v mísnosti přes noc tolik neklesne) a ve dne v závislosti na slunečním čidle na jižní či západní fasádě (částečné zatažení rolet šetří energii na chlazení prostor). Elektrický pohon také blokuje hřídel ve spodní koncové poloze a tím zabraňuje nadzdvižení rolety. A nakonec díky automatickému ovládání rolet můžete simulovat Vaši přítomnost v domě i v době dovolené.

Jaké výhody má dálkové ovládání předokenních rolet?

Běžné kabelové řešení má strukturu a vlastnosti dané při jeho výstavbě. Jakákoliv pozdější změna znamená stavební úpravy: pokládku nových kabelů, instalaci nových ovladačů apod. Bezdrátový ovládací systém naproti tomu dovoluje kdykoliv změnit strukturu ovládání: přidat ovladač, změnit jeho umístění vytvořit novou skupinu zařízení a to vše bez nutnosti jakýchkoli stavebních úprav. Zvýší se komfort obsluhy. Budite-li chtít spustit rolety při sledování televize, můžete to udělat, aniž byste museli vstát z křesla.

Mohu si nainstalovat dálkově ovládaný systém sám?

Montáž, oživení a případné úpravy systému v každém případě svěřte odborné firmě. Počáteční nastavení motorů a řídících jednotek vyžaduje odborné znalosti. Pokud instalaci provedete sami, ztrácíte možnost získání prodloužené záruky na pohony a ovládání Somfy.
Na druhou stranu, systém je navržen tak, aby si uživatel sám mohl provádět některé změny jako je přidání ovladače, vytváření skupin zařízení, vytváření scénářů, ukládání oblíbených poloh atd.

Když si koupím rolety s elektrickým pohonem, jakou mají životnost?

Elektrický pohon má tu výhodu, že s roletou zachází pořád stejně. Stejně šetrně. Dnešní elektronické pohony mají funkci ochrany rolety proti poškození, takže pokud je roleta přimrzlá na parapetu nebo ve vodících lištách, pohon to pozná a vypne se. Pokud při chodu směrem dolů roleta narazí na překážku, například květináč, pohon se zastaví a částečně roletu vytáhne zpět, aby došlo k uvolnění překážky. Znamená to tedy, že elektronické pohony významným způsobem prodlužují životnost předokenních rolet. Pohony značky SOMFY, které výhradně používáme pro naši stínicí techniku včetně rolet, mají minimální životnost 10.000 cyklů otevření/zavření. To v praxi znamená, že pohon vydrží pracovat průměrně 10 - 15 let bez jakékoli údržby. Podle našich zkušeností je to ale  ve většině případů i déle. Závisí na četnosti používání rolet.

Vyplatí se investovat peníze do elektricky ovládaných rolet?

Rozhodně ano. Představte si situaci, že si na svůj rodinný dům pořídíte celkem 18 předokenních rolet, které budete ovládat ručně popruhem. Je to poměrně velká investice a vzhledem k tomu, že budete mít rolety nově, budete z počátku rolety poctivě stahovat a vytahovat. Po nějaké době ale zjistíte, že obcházet každý den všech 18 oken je poměrně dost časově a fyzicky náročné. Nakonec si uvědomíte, že obsluhujete pouze ty nejnutnější rolety (3 okna v obývacím pokoji, 2 v ložnici a 1 v dětském pokoji). Na všech ostatních oknech jsou rolety buď stažené nebo někde na půl. A hle - investované peníze za zbylých 12 rolet jsou vlastně tak trochu peníze vyhozené z okna, protože tyto rolety vůbec nepoužíváte. Pokud investujete do elektrických pohonů a také do automatického ovládání (samozřejmě - příplatek za tyto doplňky není malý) využijete všechny rolety na plno a tudíž Vámi investovaná částka je zcela zhodnocena. Totiž až v případě elektricky ovládaných rolet s automatickým ovládáním můžete opravdu profitovat z již výše zmíněných výhod - vysoká bezpečnost Vašeho domu, znatelné úspory na topení a na klimatizaci, ochrana rolet před poškozením, ochrana interiéru před UV zářením atd... Takže ano - investice se rozhodně vyplatí. Je jasné, že v dnešní době každý pořádně zváží do čeho a jakou částku investovat, ale i v tomto případě máme několik možností, jak mít elektricky ovládané rolety, ale při počáteční investici částečně ušetřit a ovládací systém doplnit později o další výrobky, jako například časovou automatiku nebo sluneční čidla.

Jaká je běžná dodací lhůta předokenních rolet?

Pokud se jedná o standardní barevné provedení dodáváme rolety během dvou týdnů. V případě lakování dle vzorníku RAL se dodací lhůta prodlužuje o cca týden.

Jakou poskytujete záruku na předokenní rolety?

Záruka na rolety je 24 měsíců. V případě osazení rolet elektrickými pohony SOMFY poskytujeme nadstandardní prodlouženou záruku na pohony a ovládání SOMFY v délce trvání 60 měsíců.

Předokenní rolety, venkovní hliníkové rolety, rolety do oken - světloAstín.czPředokenní rolety, venkovní hliníkové rolety, rolety do oken - světloAstín.cz

Mohlo by vás zajímat

Automatizace domácnosti Somfy

Pouze značkové tuzemské a zahraniční výrobky


Logo Bohemiaflex CSLogo BematechLogo Isotra Jsme autorizovaným partnerem společnosti Isotra a. s. - www.svetloAstin.czSomfy bílé bez pozadí.png Jsme autorizovaným partnerem Somfy - www.svetloAstin.cz