Kontaktujte nás: 603 841 103 | info@delamestin.cz
0 CZK

Chcete ze své staré markýzy udělat během pár okamžiků novou?

Objednejte si výměnu markýzové látky! To je nejjednodušší a také nejlevnější způsob, jak bude vaše stávající markýza opět vypadat jako nová! 

Původní markýza se starou látkou - výměna markýzového potahu - www.svetloAstin.czPůvodní markýza s novou látkou - výměna markýzového potahu - www.svetloAstin.cz

A jak probíhá výměna markýzové látky?

Nejdříve si vyberete vzor látky pro nový potah markýzy. Stávající látku zaměříme a na základě vašeho výběru látky pro vás ušijeme nový potah, přesně podle rozměru vaší markýzy.

Vlastní výměna začíná sundáním starého markýzového potahu. Následně provedeme důkladné omytí celé konstrukce markýzy, která je při delším používání markýzy velmi znečištěná. Po omytí celé konstrukce markýzy provádíme pečlivé vyčištění drážek pro zavedení markýzového potahu. Dalším krokem je promazání všech kloubů a ramen. Následně zkontrolujeme a dotáhneme všechny šrouby / spoje konstrukce.

Teď přichází na řadu vlastní instalace nového markýzového potahu a seřízení sklonu markýzy. Pokud se jedná o markýzu s pohonem, provedeme také seřízení a nastavení koncových poloh pohonu.  

A za jak dlouho bude vaše markýza jako nová?

Běžný dodací termín jsou zhruba tři týdny a vlastní výměna markýzového potahu, včetně umytí konstrukce, promazání a seřízení, zabere dvě až tři hodiny.

Vlastnosti markýzové látky

Markýzová látka je speciální akrylátová látka ošetřená nanotechnologií pro dosažení skvělých vlastností při ochraně před sluncem a mírným deštěm. Takto impregnovaná tkanina je odolná vůči špíně, vlhkosti a plísni a díky nanofixaci tyto vlastnosti zůstávají na látce po dlouhou dobu. Pokud je dodržen předepsaný sklon konstrukce minimálně 15 stupňů, aby mohla voda po povrchu stékat, nebude vadit ani lehký déšť. V případě silnějšího deště či dlouhého deštivého období by však měla markýza zůstat zatažená, aby se předešlo škodám. Pokud potah zmokne, je třeba co nejdříve markýzu vysunout a nechat potah řádně proschnout. 

Markýzovou látku je možné vybrat také s dvojitou impregnací proti vodě, takže odolnost látky před protečením je významně vyšší. Pokud je markýzový potah nový, může z počátku docházet k protékání vody ve švech. Ty se ale časem zatáhnou a při mírném dešti už k protékání nedochází. Obecně však platí, že markýza slouží jako ochrana proti slunci a nikoli proti dešti.  

 

Podívejte se na kolekci látek pro Vaši markýzu  

 

Chcete vědět kolik stojí nový potah na markýzu? Tak nám napište.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.
(max. 5MB)

Mohlo by vás zajímat

Automatizace domácnosti Somfy

Pouze značkové tuzemské a zahraniční výrobky


Logo Bohemiaflex CSLogo BematechLogo Isotra Jsme autorizovaným partnerem společnosti Isotra a. s. - www.svetloAstin.czSomfy bílé bez pozadí.png Jsme autorizovaným partnerem Somfy - www.svetloAstin.cz