Kontaktujte nás: 603 841 103 | info@delamestin.cz
0 CZK

Vzorník markýzových látek

Pro vaši novou terasovou markýzu, pergolu nebo svislou markýzu si můžete vybrat z 226 druhů látek.

No a jestli už máte markýzu a chcete ji znovu "obléknout" tak si určitě vyberete i vy. 

Všechny látky jsou speciální akrylátové látky ošetřené nanotechnoligií pro dosažení skvělých vlastností při ochraně před sluncem a mírným deštěm. No proboha, co to znamená??? 

No jednoduše - látka výborně chrání proti slunci a také proti mírnému dešti. Abyste mohli zůstat pod markýzou i za mírného deště musí být dodržen minimální sklon markýzy patnáct stupňů. Jde o to, aby voda mohla volně z markýzového potahu odtékat a na markýze se netvořily kapsy plné dešťové vody. To by pak mohlo vaši novou markýzu poškodit. Takže pozor na to!

A co po dešti?

Jakmile markýza zmokne, nezapomeňte ji druhý den otevřít a nechat pořádně proschnout. Zabráníte tak vzniku plesnivění nečistot, které ulpěly na látce.

 

Nenechte se překvapit vlastnostmi markýzových potahů

I přes vyspělé technologie zpracování markýzových látek se mohou na markýzovém potahu objevit určité typické jevy, které nijak nesnižují kvalitu a hodnotu markýzového potahu. Protože se jedná o jevy, které není možné žádným způsobem vyloučit, nelze je tím pádem ani reklamovat.

Jedná se zejména o záhyby, vlnitost a křídový efekt.

Záhyby vznikají při výrobě a navíjení látky. Zejména u jednobarevných světlejších potahů může dojít k tzv. posunutí pigmentu. Tím se vytvoří pruh, který proti světlu může působit tmavě.

Křídový efekt - jedná se o světlé pruhy vznikající  při zpracování potahů. 

Vlnitost - zvlnění potahu se může objevit v oblasti švů. Protože je látka v oblasti švů navrstvena dochází k protichůdnému napínání látky při navíjení na hřídel.  Zvlnění může mít vzor "rybí kosti" nebo "vafle".

 

A jakou markýzovou látku si tedy můžete vybrat?

Nejprve je potřeba si ujasnit s čím chete látku barevně sladit. Zda chcete látku ladit s barvou konstrukce markýzy nebo s fasádou vašeho domu či například s barvou zahradního nábytku. Nezapomeňte na to, že látka je proti světlu / slunci vždy světlejší.

Dnes už většina uživatelů volí látky jednobarevné. Pruhy se už zkrátka moc nenosí, ale pořád jsou zde velmi zajímavé pruhované vzory látek. Taky můžete zvolit látku s dvojitou impregnací proti vodě. Ta vás ochrání i před větším deštěm.

I když nenabízíme největší výběr látek na trhu, tak nebude snadné vybrat látku pro vaší markýzu. Snažili jsme se zúžit nabídku látek na minimum. 

A co je dnes trendy? Většinou jednobarevné látky v šedých nebo béžových odstínech. A také zelená. To je sympatická a oblíbená barva. A občas můžete vidět i tmavší pruhy.

Takže vybírejte: jednobarevné látky, pruhované látky nebo látky s dvojitou impregnací:

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Automatizace domácnosti Somfy

Pouze značkové tuzemské a zahraniční výrobky


Logo Bohemiaflex CSLogo BematechLogo Isotra Jsme autorizovaným partnerem společnosti Isotra a. s. - www.svetloAstin.czSomfy bílé bez pozadí.png Jsme autorizovaným partnerem Somfy - www.svetloAstin.cz